Herby Realu Madryt
Bez kategorii

Mourinho: Zagramy bardzo ofensywnie i bardzo defensywnie

José Mourinho pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Manchesterem United. „To skomplikowane, ponieważ oba zespoły grają o kontynuowanie dobrej passy. Manchester United wygrał praktycznie Premier League w marcu i jest w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Nie przegrali żadnego meczu od dłuższego czasu, a my przegraliśmy tylko 1 z ostatnich 12. Świat zatrzyma się jutro na 90 minut, aby obejrzeć ten mecz. To więcej niż dwumecz fazy pucharowej, w takim spotkaniu czujesz się jak w finale. To pozytywne, kiedy przychodzisz na mecz z graczami pewnymi siebie„, powiedział. Ponadto Portugalczyk mówił o:

Przebiegu meczu:

Myślę, że będą bardzo defensywni, kiedy Real Madryt będzie miał piłkę i bardzo ofensywni, kiedy oni sami będą mieć piłkę. My też będziemy tak grać, mimo iż jesteśmy w gorszej sytuacji. Musimy bronić się dużo i dobrze, kiedy będą mieć piłkę, ponieważ są silni w ofensywie. Kiedy zaś będziemy mieć piłkę, to postaramy się wyprowadzać niebezpieczne ataki„.

Pojedynkach z Barceloną:

Dwukrotnie pokonaliśmy wielkiego rywala, ale gdybyśmy przegrali te spotkania nastawienie zespołu przed United byłoby takie samo. To trzy różne rozgrywki. To jest Liga Mistrzów, jesteśmy w finale Copa del Rey i przegraliśmy praktycznie ligę, ale odnieśliśmy pozytywne zwycięstwo„.

Pochlebstwach Ronaldo ze strony Fergusona, oraz o przyjęciu Portugalczyka przez kibiców United:

To jest w porządku. On zna go bardzo dobrze i jest uczciwy w tym, co mówi. A Ronaldo zostanie fantastycznie odebrany„.

Możliwych wykluczeniach w ćwierćfinale:

Jeśli nie będą mogli zagrać w ćwierćfinale, ponieważ dostaną po kartce, doskonale. Lepiej grać w dalszej fazie bez nich niż nie grać w ogóle, zostać wyeliminowanym. Pepe zagrał świetny mecz przeciwko Barcelonie i pokazał mi, że fizycznie i taktycznie może się dopasować. Każdy jest sprawny i gotowy do gry oprócz Casillasa”.

Pojedynkach z Fergusonem:

Grałem przeciwko niemu wiele razy. Wygrywałem, remisowałem i przegrywałem. Statystyki nie znaczą dla mnie tak dużo. Wszystko może się zdarzyć. Ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Nie ma innego takiego jak Ferguson. Jego dojrzałość i doświadczenie mogą mu tylko pomóc. On pokazuje że starzejąc się, można być coraz lepszym w swoim fachu„.

O tym, kto może zagrać:

Każdy jest przygotowany. Oni są dojrzali. Chłopcy dojrzali, mogliśmy to zobaczyć oglądając Moratę w ostatnim El Clasico. Z Manchesteru, na Bernabeu, ludzie bez większego doświadczenia międzynarodowego, jak De Gea czy Jones, grali wspaniałe mecze. Piłkarze chcą grać w meczu takim, jak ten„.

O meczu Mourinho z Porto w Lidze Mistrzów na Old Trafford, o przeżywaniu, emocjach:

Ten mecz znaczy tyle samo, ale przeżywam go inaczej. Emocje są różne, choć po wygranej czy przegranej zawsze czujesz te same emocje. Mam na koncie ponad 100 meczów w Lidze Mistrzów i kontroluję emocje w inny sposób niż kiedyś. Jeśli przegramy nie będę płakać, ale jeśli wygramy nie przebiegnę 100 metrów wzdłuż linii bocznej ze szczęścia. Jeśli przegramy, postaramy się usnąć w samolocie, jeśli wygramy będziemy się cieszyć„.

Futbolu hiszpańskim i angielskim:

Angielski futbol jest jaki jest. Jeśli mówimy o hiszpański futbolu, to jest najlepszy, na poziomie klubowym i krajowym, ale teraz obie drużyny walczą ciężko o awans do następnej fazy. Jeśli wszystkie drużyny hiszpańskie zostaną wyeliminowane, to nie znaczy, że hiszpański futbol będzie zrujnowany. City i Chelsea zakończyli swój udział w w Lidze Mistrzów w fazie grupowej, bo przyszło im mierzyć się z bardzo silnymi ekipami. Hiszpański futbol to futbol hiszpański, a angielski futbol to futbol angielski„.