Gran Derbi
Bez kategorii

Digne: Barca w sezonie 2016/17 była lepsza od Realu

W obszernym wywiadzie dla agencji Omnisport, boczny obrońca FC Barcelony – Lucas Digne uznał, że jego klub w ostatnim sezonie był lepszy od Realu Madryt, pomimo braku tytułu mistrzowskiego.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a po dwóch latach zdetronizowali drużynę prowadzoną przez Luisa Enrique, wyprzedzając ją na koniec sezonu o trzy punkty. Walka toczyła się praktycznie do ostatniej kolejki, ale to Real dzięki zwycięstwu na La Rosaleda w spotkaniu z Malagą po raz pierwszy od pięciu lat mógł cieszyć się z mistrzowskiego tytułu.

Jak przyznał Lucas Digne, rozgrywki, w których Barca zdobyła „jedynie” Superpuchar Hiszpanii i Puchar Króla wcale nie były w wykonaniu jego zespołu takie złe, wskazując na lepsze statystyki Katalończyków [Bilans bramkowy 116:37, Real 106:41]:

Czułem się dobrze, że zakończyliśmy sezon tak, jak go zaczęliśmy – zdobyciem trofeum. Od pierwszego dnia czułem się częścią zespołu, od dwumeczu z Sevillą. To był fantastyczny początek sezonu, ale mimo to to nie wystarczy takiemu klubowi, jak FC Barcelona, potrzebujemy większych tytułów. Nie mogę się doczekać zdobycia w przyszłości kolejnych pucharów.

Sezon nie był taki zły, jeśli spojrzymy na fakty. Byliśmy najskuteczniejszą drużyną w najsilniejszych europejskich ligach i w porównaniu z naszym największym rywalem, statystyki wskazują, że mieliśmy zarówno lepszy atak, jak i obronę. Bardzo małe rzeczy potrafią zrobić różnicę.

Mówiąc o sferze osobistej, Digne pochwalił pracę, jaką wykonał Luis Enrique w sezonie 2016/17, głównie jeśli chodzi o sprowadzenie Francuza na Camp Nou z Paris Saint-Germain:

Będę na zawsze wdzięczny klubowi i Luisowi Enrique za doprowadzenie mnie do największego klubu na świecie. Odkąd usłyszałem o ich zainteresowaniu, był tylko jeden klub, do którego chciałem trafić, bo to było moje marzenie z dzieciństwa.

Teraz zależy mi na ciężkiej pracy i rozwoju siebie jako zawodnika, ponieważ oczywiście nikt nie jest gotowym materiałem na piłkarza w wieku 23 lat. Moją ambicją jest duży wpływ na grę i zostanie częścią wielkiej przyszłości klubu.

W swoim pierwszym sezonie w barwach FC Barcelony Digne rozegrał 26 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił jedną bramkę i zanotował jedną asystę.

Znalezione obrazy dla zapytania lucas digne 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *