Historia klubu
Bez kategorii

Mariano na celowniku Olympique Lyon

Były klub Karima Benzemy, Olympique Lyon wyraził zainteresowanie młodym napastnikiem Królewskich, Mariano Diazem.

Nie jest tajemnicą, że 23-latek chciałby więcej czasu spędzać na boisku, na co w drużynie prowadzonej przez Zidane’a nie może liczyć. Francuski menedżer z tego powodu dał mu zielone światło do zmiany klubu, jednak stanowisko Królewskich jest jasne – za jego usługi żądają oferty w wysokości co najmniej 15 milionów euro.

Najnowszym klubem, który wyraził zainteresowanie Diazem jest Olympique Lyon. Latem drużynę z Ligue 1 najpewniej opuści Alexandre Lacazette, dlatego sternicy OL poszukują jego następcy i jednocześnie partnera dla Bertranda Traore, który trafi na Stadion Parc Olympique Lyonnais z Chelsea.

Lyon jest tylko jednym z wielu klubów, które widziałyby 23-latka w swoich szeregach. Od tegorocznej zimy w mediach przewinęło się 20 drużyn, które otwarcie wyraziły nim zainteresowanie, a wśród nich znajdują się także hiszpańskie zespoły, z Espanyolem, Malagą i Realem Sociedad na czele.

W sezonie 2016/17 Mariano Diaz rozegrał 14 meczów w pierwszym zespole, w których strzelił pięć goli i zanotował dwie asysty.

Znalezione obrazy dla zapytania mariano diaz 2017