12
Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Zapraszamy do rozwiązania Quizu o Marcelo, defensorze Realu Madryt. ROZWIĄŻ QUIZ

CELTA VIGO - REAL MADRYT

17.05.2017, godzina 21:00 miejsce: Estadio de Balaídos, sędzia spotkania: Munuera M., widzów: 22838

Źródło: estaticos.marca.com

Real wygrywa w Galicji 1-4 i pewnie zgarnia przedostatnią pulę punktową w tegorocznym sezonie ligowym. Królewscy wracają tym samym na pozycję lidera i mają trzy punkty przewagi nad drugą Barceloną.

Starcie na Estadio Balaidos rozpoczęło się dość nerwowo z obu stron. Zarówno Celta, jak i Real dość chaotycznie rozgrywali piłkę i często w łatwy sposób się jej pozbywali.

Pierwszą groźniejszą akcję Królewscy przeprowadzili w 10. minucie meczu. Isco zabawił się z defensorami, odegrał przed pole do Cristiano, a Portugalczyk po ułożeniu sobie piłki potężnie kropnął lewą nogą i pokonał kompletnie bezradnego golkipera gospodarzy.

W poczynaniach podopiecznych Zidane'a widać było spore zaangażowanie i ogromną motywację. W pierwszych trzydziestu minutach byli ekipą zdecydowanie lepszą od swoich rywali i choć momentami Celta potrafiła przenieść grę pod pole karne gości, to widać było, że Real ma wszystko pod kontrolą. Nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji podbramkowych, ale to Królewscy stwarzali sobie więcej szans z gry. Nieźle wyglądała linia ataku, w której operowali dobrze dysponowani: Ronaldo, Isco i Benzema. W końcowej fazie pierwszej połowy, to Galisyjczycy doszli jednak do głosu. Kilkukrotnie bramce Keylora zagroził Aspas, ale jego uderzenia nie były wystarczająco precyzyjne, by pokonać golkipera Królewskich.

Po przerwie Real szybko skarcił Celtę. Gospodarze wyszli nieco wyżej, a dobrą kontrę wyprowadził Danilo. Dograł do Isco, który minął dwóch rywali, wypuścił Ronaldo, a Portugalczyk ze spokojem po raz drugi pokonał bramkarza Celty.

Chwilę po upływie godziny gry, do kontrowersyjnej sytuacji doszło w polu karnym Realu. W szesnastkę z piłką wpadł Aspas i po kontakcie z Sergio Ramosem padł na murawę. Sędzia uznał to jako próbę wymuszenia jedenastki i dał mu drugą żółtą kartkę w tym meczu i w konsekwencji Galisyjczycy musieli kończyć mecz w dziesiątkę. Co więcej, jak pokazały powtórki, kapitan Realu nie trafił w piłkę i zaliczył kontakt z rywalem, co mogłoby wskazywać na to, że Celcie należał się rzut karny.

Na boisku zrobiło się dość nerwowo, z ławki do szatni odesłany został także asystent Eduardo Berizzo, który pod nieobecność szkoleniowca Celty pełnił funkcję pierwszego trenera. Kartkami ukarani zostali również Jonny i Guidetti, którzy nie potrafili powściągnąć się od dyskusji. Z całego zamieszania Celta wyszła jednak nie najgorzej. W 70. minucie Sisto dograł do Guidettiego, a ten mocno uderzył w kierunku bramki. Być może Navas obroniłby to uderzenie, ale futbolówka odbiła się jeszcze od Ramosa i kompletnie zmyliła Kostarykanina.

Odpowiedź gości była natychmiastowa. Ramos popracował w destrukcji, Benzema rozegrał akcję z Marcelo w polu karnym Celty, a Brazylijczyk wyłożył ją Francuzowi, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Na kwadrans przed końcem przed znakomitą okazją stanął CR7. Ładnie rozegrał piłkę z Kroosem, stanął oko w oko z Sergio i mając przed sobą całą bramkę... uderzył obok słupka! Kilkanaście sekund później ładny strzał oddał jeszcze Isco, ale dobrze interweniował golkiper gospodarzy.

W końcówce ponownie zaiskrzyło. Tym razem między Ramosem i Hernandezem doszło do przepychanki, a arbiter konsekwentnie ukarał obu "żółtkami". Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, piłkę w polu karnym Celty opanował Kroos, zamarkował strzał kładąc na murawę jednego z defensorów i płaskim strzałem ustalił wynik meczu!

Real zagrał dobre spotkanie, na wysokiej intensywności i bez żadnych kalkulacji. Podopieczni Zizou stanęli na wysokości zadania i wrócili na tron przed ostatnią kolejką La Liga w tym sezonie!

Źródło: Własne