Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Zapraszamy do kolejnego quizu. Tym razem pod lupę wzięliśmy Keylora Navasa. ROZWIĄŻ QUIZ
Biografia
Goias

Urodzony w Monte Alegre de Goias Douglas dołączył do rodzimego klubu w 2002 roku w wieku 12 lat, natomiast do pierwszego zespołu został przesunięty w 2009 roku. Profesjonalny debiut w brazylijskiej ekstraklasie zanotował 20 czerwca 2009 roku, wchodząc na boisko w drugiej połowie w zremisowanym 2:2 meczu przeciwko Gremio.

Po raz pierwszy od początku wystąpił natomiast 15 lipca 2009 roku w przegranym meczu z Avai (0:2). Sezon zakończył z 14 występami na koncie (siedem od początku, 741 minut), natomiast jego drużyna uplasowała się na 9. miejscu.

W 2010 roku Douglas stał się podstawowym zawodnikiem Goias, występując w 24 meczach w sezonie, w którym Goias zostało zdegradowane do drugiej ligi. Pierwszego gola w profesjonalnym futbolu strzelił 15 lipca 2011 roku w wygranym 4:1 meczu przeciwko Vitorii.

Sao Paulo

11 lutego 2012 roku Douglas podpisał trzyletni kontrakt z Sao Paulo, jednak musiał opuścić początek swojej kariery w nowym klubie z powodu problemów z pachwiną.

Debiut w Sao Paulo zanotował 6 czerwca 2012 roku, grając od pierwszych minut w przegranym 0:1 spotkaniu z Internacionalem. Pierwszą bramkę z kolei strzelił 14 października, trafiając do siatki w starciu z Figueirense. Douglas był podstawowym zawodnikiem późniejszych mistrzów Brazylii.

Brazylijczyk w 2013 roku zyskał mocnego konkurenta w osobie Paulo Mirandy, który jednak najczęściej ustawiany był w roli środkowego obrońcy, a później nawet na środku pomocy.

FC Barcelona

26 sierpnia 2014 roku Douglas podpisał trzyletni kontrakt z FC Barceloną za kwotę 4 milionów euro + 1,5 miliona euro dodatków. Trzy dni później złożył podpis pod umową, po czym został oficjalnie zaprezentowany.

Po tym, jak cały meczu w Lidze Mistrzów przeciwko APOEL-owi Nikozja spędził na ławce rezerwowych (1:0), Douglas 24 września zadebiutował w lidze przeciwko Maladze (0:0). Po kilku występach jego gra spotkała się z falą krytyki, stając się trzecim wyborem na prawej obronie po Danim Alvesu i Martinie Montoyi. Głównie grywał w Copa del Rey.

Statystyki rozgrywek
Lp. Rozgrywki Suma Wyjściowa jedenastka Zszedł w trakcie meczu Wszedł z ławki Minuty na boisku Zdobyte gole Asysty Żółte kartki Czerwone kartki po drugiej żółtej Bezpośrednie czerwone kartki