Rekordy klubowe
Bez kategorii

Geniusz Asensio, Hiszpania rozbija Macedonię!

W swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy U-21, reprezentacja Hiszpanii rozbiła Macedonię aż 5:0, a hat-trickiem popisał się zawodnik Realu Madryt, Marco Asensio.

Jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw reprezentacja prowadzona przez Alberta Celadesa była stawiana w roli głównych faworytów do końcowego triumfu. Naszpikowana gwiazdami nie tylko hiszpańskiej ligi drużyna na pierwszy ogień mierzyła się z Macedonią, która w eliminacjach do EURO niespodziewanie okazała się lepsza od faworyzowanych Francuzów.

Hiszpanie bardzo szybko rozpoczęli strzelanie – już w 10. minucie po asyście Jose Gayi, kapitalną bramkę przewrotką zdobył pomocnik Atletico Madryt, Saul Niguez. Błąd w tej sytuacji popełnił macedoński bramkarz, który nie powinien mieć większych problemów z wybronieniem tego strzału.

Sześć minut później było już 2:0 – po asyście autora pierwszego gola, cudowne trafienie zanotował Marco Asensio, który trafił w okienko uderzeniem z niemal 30 metrów. W 35. minucie faworyci tego meczu podwyższyli prowadzenie, kiedy to skutecznie rzut karny wykorzystał skrzydłowy Milanu (wypożyczony z Evertonu), Gerard Deulofeu.

Druga połowa to w dalszym ciągu ofensywna dominacja Hiszpanów. Dziewięć minut po rozpoczęciu gry skrzydłowy Realu Madryt dołożył drugie trafienie, korzystając z asysty Marcosa Llorente, natomiast w 72. minucie Marco Asensio skompletował hat-tricka, popisując się kolejnym ładnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Hiszpania 5:0 Macedonia

1:0 Niguez (10′)
2:0 Asensio (16′)
3:0 Deulofeu [karny] (36′)
4:0 Asensio (54′)
5:0 Asensio (72′)

Hiszpania: Arrizabalaga – Gaya, Vallejo, Mere, Bellerin – Llorente, Niguez, Suarez – Asensio (Oyarzabal 81′), Ramirez (Williams 74′), Deulofeu (Ceballos 63′).

Macedonia: Aleksovski – Demiri, Velkoski, Zajkov, Bejtulai – Bardhi, Nikolov, Markoski (Gjorgjev 46′), Babunski (Kostadinov 76′), Radeski – Angelov (Elmas 46′).