Historia strojów klubowych
Bez kategorii

Danilo o presji ze strony mediów

Boczny obrońca Realu Madryt w sezonie 2016/17 nieustannie był krytykowany za swoją postawę na boisku, a najwięcej pretensji mieli do niego przedstawiciele mediów.

Stała obserwacja ze strony mediów i skupienie się na słabszych momentach było źródłem dyskomfortu dla Danilo. W najnowszym wywiadzie Brazylijczyk szczerze wypowiedział się na temat presji ze strony dziennikarzy i zapowiedział walkę w przyszłym sezonie:

W LaLiga nacisk mediów jest niewątpliwie największy na świecie. Błąd, nieważne jak mały, rozchodzi się wirusowo. Pomyłka staje się bardzo duża, nawet jeśli jest mała. Z drugiej strony, jeśli zrobisz coś dobrze, również jest to bardzo mocno komentowane.

Nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu, bo naprawdę chcę napisać historię.

W pozytywnym aspekcie, Danilo mocno pochwalił prowadzenie zespołu przez Zinedine’a Zidane’a, mimo, że ten nie zawsze dawał mu okazje do gry:

Teraz przyzwyczaiłem się do tego, ale od czasu do czasu przestaję myśleć, że Zidane jest moim trenerem. To świetna sprawa, ponieważ każdego dnia ma dla nas coś nowego do nauki i nie tylko ze względu na swoją teorię, ale doświadczenie.

Trenerzy nie mogą być porównywani, nawet pod kątem zdobywanych tytułów. Dla przykładu – w Santosie menedżerem swego czasu był Muricy Ramalho, który wygrał niemal wszystko. On również był piłkarzem i rozumiał umysł zawodników.

Źródło: marca.com

TagiDaniloMediaPrasawypowiedźwywiadZinedine Zidane