realmadryt.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Czy Bale pasuje do Realu Madryt?

autor: Annah; 2013-08-14, 02:11:39; goal.com

Felieton jest autorstwa Bena Haywarda.

Transfer Garetha Bale`a wydaje się być bliżej niż dalej. Tottenham chce go sprzedać za dobrą cenę, a Real Madryt nabyć za wszelką cenę. "Bale urodził się, aby u nas grać", powiedział tego lata Pérez i teraz robi wszystko, aby udowodnić, że nie rzucił słów na wiatr. Odsuńmy jednak na bok spekulacje, czy i kiedy dojdzie do przenosin Walijczyka i zadajmy sobie pytanie - jeżeli Gareth ma grać w drużynie Królewskich, to gdzie? Niekwestionowaną gwiazdą Los Blancos jest Ronaldo. Piłkarz kompletny, przez wielu uważany za najlepszego na świecie. Na boisku przypisany jednej pozycji. Teoretycznie, bo podczas meczu, Cristiano jest wszędzie. Prawa strona również jest obsadzona. Na tej pozycji mogą grać Di María, Özil, Jesé, Isco lub Kaká. Gdzie tu miejsce dla Bale`a?

Carlo Ancelotti, pomimo eksperymentowania z Ronaldo na pozycji napastnika, stwierdził niedawno, że Portugalczyk zostanie tam, gdzie grał do tej pory. "Cristiano musi się czuć komfortowo, jest bardzo ważnym graczem i nie trzeba zmieniać mu miejsca. Nie musi też pracować dużo w obronie". Mało prawdopodobne jest też to, aby włoski trener trzymał się tylko jednego ustawienia, ale czy będzie to 4-3-3, 4-2-3-1 lub 4-3-2-1, pozycja Ronaldo będzie na lewej stronie. Bale rozpoczął swoją karierę jako lewy obrońca, ale bardzo szybko został przesunięty do przodu, na skrzydło. W Realu nie musi być tam ustawiany. Wyznacznikiem może być Marcelo i Dani Alves, ofensywni obrońcy, którzy bardzo często pełnią funkcję skrzydłowych. Legenda Spurs, Glenn Hoddle skomentował: "W Barcelonie i Realu Madryt, mógłby grać jako boczny obrońca, ponieważ te pozycje są bardziej jak skrzydła". W razie potrzeby, Bale może grać w obronie, ale Real Madryt nie zapłaci ponad 100 mln euro za defensywnego zawodnika. Były piłkarz Tottenhamu i Realu Madryt, Jonathan Woodgate stwierdził: "Nie wiem na jakiej pozycji będzie grał, ale linia ataku z Bale`em wygląda przerażająco". Ma rację. Benzema, Bale, Ronaldo plus ktoś z trójki Isco, Özil, Kaká. Tych trzech graczy jest najlepiej przystosowanych do pozycji rozgrywającego, co oznacza, że Bale nie będzie grał za napastnikiem.

 

4-2-3-1

4-1-4-1

4-5-1

4-3-2-1

4-2-1-3

 

To są jedne z wielu możliwych ustawień. Carlo Ancelotti ma tak bogaty skład, że tych kombinacji może być o wiele więcej. Na pierwszy rzut oka od razu widać dwie rzeczy. Przyjście Bale`a do Królewskich rozwiązuje problem napastnika. Karim Benzema, który posiada zdolność gry zarówno na szpicy, jak i w linii pomocy, nie będzie przeszkadzał Walijczykowi bądź Portugalczykowi w zdobywaniu bramek. Francuz nie jest typowym lisem pola karnego, ale kreatywnym napastnikiem, który w polu karnym zrobi miejsce dla tej dwójki. Od razu widać też, że ustawienie na skrzydłach Cristiano i Garetha to dla nich piłkarskie eldorado. Mogą wymieniać się pozycjami i wzajemnie stwarzać sobie wolną przestrzeń. Nie wiadomo, czy Bale dołączy do zespołu z Madrytu w tym roku. Wiadomo natomiast jedno. Jego obecność w zespole zwiększy siłę rażenia ataku Los Blancos, co najmniej dwukrotnie. 

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Komentarze użytkowników
nike678 / zobacz profil
dodano: sobota, 17 sierpnia 2013; 10:05
Dokładnie , Bale nam jest już nie potrzebny , Mamy świetnego Di Marie , Jese , Ronaldo :)
Saitaver / zobacz profil
dodano: sobota, 17 sierpnia 2013; 00:47
Ludzie po co wydawać około 100 mln euro jeżeli mamy wielu utalentowanych zawodników typu Jese.
On też by się wkomponował w te oto przedstawione ustawienia a jest młodszy i WEDŁUG MNIE bardziej utalentowany.
simon24@vp.pl / zobacz profil
dodano: piątek, 16 sierpnia 2013; 14:23
Marunio
Jeszcze się zdziwisz, jak Alonso będzie siedział na ławce.
RmHidoi / zobacz profil
dodano: piątek, 16 sierpnia 2013; 14:15
Gareth pasuje, lecz kwota zbyt wygórowana, mamy przecież Angela a on jest świetny. Myślę, że Bale nie jest priorytetem, tylko napastnik.
slawekov / zobacz profil
dodano: piątek, 16 sierpnia 2013; 12:32
Chłopak ma talent ale jest nam zbędny na chwilę obecną zwłaszcza za takie pieniądze, nie powinni go na siłę ściągać. Świeża porcja transferowych ploteczek z kraju i ze świata http://krotkapilka.pl/artykul,plotki_transferowe_60,1072
-Arek- / zobacz profil
dodano: piątek, 16 sierpnia 2013; 11:53
Drugie ustawienie najlepsze, ewentualnie pierwsze ale wtedy ktoś z dwójki Mesut/Isco musi siedzieć na ławie ;/
skejcior / zobacz profil
dodano: piątek, 16 sierpnia 2013; 09:25
Bale daje dużo możliwość, może grać jako prawo i lewo skrzydłowy (chociaż lewa strona należy do Ronaldo) jako klasyczna 10, lecz moim skromnym zdaniem Bale jest nam aktualnie nie potrzebany przy tak obsadzonym składzie. Jedynym potrzebnym zakupem jest zakup dobre napastnika, który będzie gwarancją bramek (np Suarez). Lepiej zaoferować 40-50 mln za Suareza niż wydawać 100 na Bale dla którego aktualnie nie ma miejsca jedynie w miejsce Di Marii mógłby grać, który jak ma forme jest zawodnikiem klasowym
Fansek / zobacz profil
dodano: czwartek, 15 sierpnia 2013; 19:19
Taktyki nr. 2 i 3 są śmieszne, śmierdzą mi one rozwiązaniami z lat 70' w lidze angielskiej. (4-4-2, zawodnicy mają nr od 1-11, itd, itp.) kto tak teraz gra? bardzo mało zespołów z Europie, moze w Azji czy Afryce, w Europie zachodniej tak się teraz nie gra, może i ładnie wyglądają na papierku bo mieszczą się tak wszyscy najlepsi, ale tak sie teraz nie gra. Jak dla mnie to najlepiej byłoby nie kupować Bale, jest świetny ale wtedy grałby na skrzydle np. prawym, a wtedy trzeba by wybierać pomiędzy Isco a Ozilem na srodku za napastnikiem.
MikuSia / zobacz profil
dodano: czwartek, 15 sierpnia 2013; 18:33
Drugie i trzecie ustawienie całkiem spoko :)
damian6888 / zobacz profil
dodano: czwartek, 15 sierpnia 2013; 16:42
To drugie ustawienie nawet fajnie wygląda i chyba było by najlepsze.
El Madridista / zobacz profil
dodano: czwartek, 15 sierpnia 2013; 16:22
Pewnie, jak się odnajdzie i będzie w formie to będzie grał obok Modricia. Co do Bale'a to zgadzam się w 100%.
Marunio / zobacz profil
dodano: czwartek, 15 sierpnia 2013; 15:37
El Madritista może źle Cię zrozumiałem ale widzę, że dochodzimy do pewnego porozumienia. Moim zdaniem Alonso jest na tyle klasowym zawodnikiem, że odnajdzie się w każdym ustawieniu, jeszcze go nie widzieliśmy niestety przez kontuzję więc nie możemy stwierdzić, że nie będzie pasował. Bronie Alonso ale nie bronię Khediry. Modric jest w gazie i prawdopodobnie będzie dla niego miejsce w podstawowej jedenastce, dla niego i Alonso to jest moja opinia... w zeszłym sezonie Modric grzał ławę więc ktoś wypadnie nie chcę mówić na głos kto bo wzbudzę tym prawdopodobnie wiele kontrowersji, artykuł jest o Bale'u więc nie gadajmy o Xabim... Jak widać możliwości gry jest wiele a dla mnie przyjście Bale wiążę się z posadzeniem (zmotywowaniem do lepszej pracy) na ławie Di Marii, chociaż bardzo go lubię to uważam, że skład z Balem i CR na skrzydłach będzie miał niesamowitą siłę rażenia.
Nawiążę jeszcze do jego ceny... proponuję nie zakładać, że transfer jest za drogi i "nie tyle kasy" za jednego zawodnika bo Florentino Perez jest mistrzem biznesu i dokładnie wie co robi i jak szybko Bale mu się zwróci, kiedy CR przechodził do Realu to też były głosy, że to za dużo... i co? ktoś narzeka? zwróciło się z nawiązką, myślę, że z Balem będzie tak samo ;)
El Madridista / zobacz profil
dodano: czwartek, 15 sierpnia 2013; 14:35
Marunio, ale to nie chodzi o to czy on będzie za wolny czy nie, on po prostu nie pasuje do stylu gry, którym obecnie gramy. Oczywiście, że miejsce by się znalazło w tym momencie, ale wtedy Khedira nie mógłby grać, bo po prostu mieszanka tych dwóch piłkarzy kompletnie nie pasuje do stylu, który prezentujemy i który się zmienił, moim zdaniem na lepsze. I tak, gra opierała się na Alonso i Ronaldo, ale chyba wiemy dobrze, że to było za Mourinho, graliśmy wtedy zupełnie inaczej, atak pozycyjny nie istniał, a Alonso w tym stylu odnajdywał się znakomicie. Właśnie dobrze napisałeś, w zadaniach destrukcyjnych dorównuje mu Khedira i to on, lub Xabi, będzie grał, ale obok Modricia, który wg. mnie jest obecnie nie do wygryzienia, na pewno nie będzie połączenia Khedira-Alonso, bo jest za bardzo defensywny i za mało ofensywny dublet, a już wspomniał Carlo mamy głównie atakować, a nie opierać się na kontratakach.
RonaldoPL / zobacz profil
dodano: czwartek, 15 sierpnia 2013; 11:45
Myślę że 2 ustawienie byłoby optymalne najlepsza linia pomocy na świecie :D
Realowa16 / zobacz profil
dodano: czwartek, 15 sierpnia 2013; 11:31
Za duże pieniądze, jak dla mnie nie jest on potrzebny. Real ma najlepszą kadrę <3 Hala Madrid !
cr7thebest / zobacz profil
dodano: czwartek, 15 sierpnia 2013; 11:18
okej, bale może by się przydał, ale nie za taką kasę, poza tym skład jest kompletny
Marunio / zobacz profil
dodano: czwartek, 15 sierpnia 2013; 02:20
Jak czytam niektóre komentarze to boli mnie głowa i jestem w szoku, że takie rzeczy wypisują fani Realu, którzy oglądają każdy mecz. Gdybanie o tym, że Alonso będzie za wolny bo ma 30 lat jest nie na miejscu. Alonso jest aktualnie najlepszym defensywnym pomocnikiem na świecie więc miejsce w składzie dla niego musi być. Dodam jeszcze, że cała gra opiera się na Cristiano Ronaldo i Xabim Alonso, przecież jak któryś z nich schodził z boiska lub nie mógł grać to cała gra się sypała. Tekst o tym, że Alonso nie potrzebny w defensywie przy takich stoperach to oznaka tego, że ktoś zapomniał kto gra u nas na pozycji środkowych obrońców. Z całym szacunkiem do Pepe i Ramosa ale bywają bezmyślni w swoim zachowaniu a Alonso ma cały czas głowę na karku, nawet jak fauluje to z sensem. Gra Alonso jest nie do ocenienia ponieważ ma on też zadania destrukcyjne, czyli niszczyć ataki rywali jeszcze w środku pola lub wcześniej, do tego nie trzeba kreatywności tylko doświadczenia, w tym aspekcie dorównuje mu tylko Khedira. Uważam, że Alonso jest niezbędny tak jak Ronaldo tylko jego wkład w grę nie opiera się na super dryblingu i pięknych golach, on rozgrywa i rozbija ataki (nie przypominam sobie bezmyślnych długich i niecelnych piłek Alonso, za to kojarzę głupie straty Di Marii i dwie żółte kartki Ramosa w 50 sekund, czy też głupie faule w okolicy pola karnego ;]). Ludzie robią ogromny błąd bo łatwo się mówi, że najlepszy jest Ronaldo, Messi albo Ribery bo to atakujący i dużo goli strzelają. Wydaję mi się, że niektórzy komentujący tutaj też temu ulegli, dla mnie najlepszymi piłkarzami są Ci pracusie taki był Figo taki jest Alonso. Jeżeli chodzi o Bale'a dla mnie sprawa jest prosta. Nie ważne kto będzie grał ale jak będzie grał. Przypomnijmy sobie ligę rekordów, wtedy gra naszej drużyny mocno opierała się na skrzydłach czyli na niesamowitym Ronaldo i Di Marii, tamten sezon Di Marii był niewyobrażalnie dobry, nikt się nie spodziewał, że ten patyczak potrafi takie cuda z piłką robić. W tym sezonie Di Maria się rozleniwił... efekt widać. Nie trzeba wiele zmieniać w ustawieniu tej drużyny, chodzi bardziej o konkurencję w składzie, być może trzeba kilku zawodników wymienić, myślę, że ustawienie takie jak z ligi rekordów z Balem zamiast Di Marii na skrzydle może przynieść kolejne rekordy.

Pozdrawiam panów El Madritista i Contiv, polecam nie ulegać kibicowskiemu wrażeniu i trochę się wgłębić bo za niedługo ulegniecie magii polskiej prasy w dziedzinie "Robert Lewandowski".
Gadu / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 23:39
Moim zdaniem Bale wniesie bardzo dużo do klubu, myślę, że odwdzięczy się Perezowi za tak wielką wiarę w jego umiejętności.
demon919 / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 21:27
nie dałbym za niego takiej kasy co chcą, bo to już przesadyzm
Bizon / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 21:07
Bale z pewnością pasuje do Realu, ale należy się zastanowić czy trzeba go kupować za wszelką cenę?
demon919 / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 16:30
niestety, ale jednak nie widzę Bale'a w Realu, jest dobry, ale Real na ten dzień ma dobrą kadrę(nie licząc wyjątków, które mogłyby odejść)
Zizu / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 14:58
Że też nikt nie wpadł na ustawienie 4-1-2-2-1, to wygląda prawie tak jak jak 4-1-4-1 tylko że Bale i Ronaldo są bardziej wysunięci niż Isco i Ozil.
Contiv / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 12:49
ak
Ustawienie z ofensywnym pomocnikiem to już nie jest system 4-3-3 :)
ak30091999 / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 12:44
Lopez - Arebelo - Pepe - Nacho - Coentrao ( jeszcze nie odszedł xD ) - Illaremendi - Alonso - Ozi - DI Maria - Kaka - Jese
Tak widzę rezerwowy skład ;D
ak30091999 / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 12:42
Alonso zaczyna grać jak obecnie Xavi, tylko piła wszerz albo do obrońców, tylko spowalnia akcje w Barcelonie....
Chcecie, aby u nas robił to Xabi? i do tego wypieprzał piłkę w pizdu ? xD racze nie
Jak dla mnie najlepiej byłoby zastosować ustawienie 4;3;3 tak jak jest to na ostatnim obrazku.
Tylko, że w miejsce Alonso Modricia, a na miejsce Ofesywnego pomocnika Isco albo Ozila
Iker - Dani - Ramos - Varane - Marcelo - Luka - Khedira - Ozil/Isco - Bale - Benzema - Ronaldo
El Madridista / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 12:18
Hahahah, widziałem przez wiele lat jak gra i wiem co piszę koleś. Wiem, jak będzie grał, rozrzucanie piłek przez całe boisko, to niby pasuje do długiego utrzymywania się przy piłce? Jak Alonso dostaje piłę i zamiast rozegrać na małej przestrzeni, poklepać, to od razu mocna długa piła do przodu lub wszerz boiska. '

Naprawdę większej głupoty dawno nie przeczytałem.
Contiv / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 12:14
Danio
Co z tego, że nie widzieliśmy jak gra ? Facet ma na karku ponad 30 lat, raczej nie będzie grał lepiej niż rok, czy dwa lata temu... Nie grał słabo, ale jest za wolny.
Tak stara sie utrzymywać przy piłce, on to potrafi, tylko są piłkarze, którzy robią to lepiej... Ty myslisz, że gra będzie wyglądała tak samo jak za czasów Mou, że Xabi dostanie piłke i poleci długa prostopadła, albo na skrzydło - nie, to nie będzie tak wyglądać.
Xabi jest za wolny, w dodatku z takimi stoperami nie potrzebny nam defensywny pomocnik, podczas gdy będziemy starali sie zamykać rywali i dominować gre. Mamy kreatywniejszych piłkarzy niż Xabi, szybszych, młodszych... W tym rzecz, a nie w tym jak on będzie grał.
Danio / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 12:02
El Madridista
Alonso nie pasuje do gry Ancelottiego? Prosze cię człowieku ..
Po 1 nie widziałeś go jak gra w tym sezonie i jak będzie grać.
Po 2 Real Ancelottiego stara się być dużo przy piłce, utrzymywać się przy niej, rozgrywać. I Alonso miałby nie pasować do tego? Czy Alonso bierze piłę i leci przez całe boisko? Nie. On rozgrywa i bardzo pasuje do stylu Ancelottiego.
OnlyLosBlancos / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 11:31
Jeśli Bale dołączy to najlepsze ustawienie jest takie: 4-2-3-1. Na lewym skrzydle Cristiano, na prawym Bale (ucierpi di Maria), na środku Ozil/Isco, a na szpicy Benzema/Morata. I atak będziemy mieli bardzo zabójczy :D
Contiv / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 11:30
Dokładnie El - już kiedyś o tym wspominałem, dla Carlo niestety Alonso jest za wolny, za mało kreatywny... Nie chodzi o kreatywność długich piłek, bo to ma bardzo dobrze opanowane... Chodzi bardziej o wymiane krótkich podań, a Modric jest tutaj bardziej kreatywny i przede wszystkim szybszy.

simon
4-1-4-1 u nas nie przejdzie :
Po pierwsze - piłkarze grali już w tym ustawieniu i nie szło im za dobrze, raczej wątpie, że większość zespołu chciałaby sie męczyć tylko dlatego żeby Bale miał miejsce, gdy my bez niego radzimy sobie bardzo dobrze.
Po drugie - granie jednym środkowym pomocnikiem, hmm... Chyba nie musze Ci przypominać ile ich mamy w składzie i jak ciężko byłoby dać każdemu zagrać ; )

Kolejną rzeczą w 4-1-4-1 byłoby włączanie bocznych obrońców do ataku pozycyjnego - u nas boczni obrońcy, a przede wszystkim u Carlo włączają sie bardzo często i widać to było na przykładzie Arbeloi w meczu z Interem, był praktycznie na połowie boiska. A co za tym idzie, skoro gralibyśmy jednym środkowym pomocnikiem + włączający sie boczni obrońcy, to z tyłu zostanie dwóch stoperów ? Na drużyny z kontrami to okazja, bo wyjść z tą kontrą ciężko nie będzie, ponieważ za ofensywnymi pomocnikami mamy jednego środkowego i byłby to Modric, a nie jakiś defensywny pomocnik. Mało tego wydaje mi sie, że gorzej będzie z budowaniem ataku pozycyjnego takim ustawieniem. Można zostawić bocznych obrońców z tyłu, ale to będzie marnowanie ofensywnych umiejętności Marcelo...

El Madridista / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 10:29
Madridistka, dlaczego Alonso? On nie będzie grał w pierwszym składzie, jest już za wolny, za mało kreatywny i nie pasuje do stylu Ancelottiego. U Mourinho był ważny bo pasował, teraz nie będzie pasował, za niego gra Modric, teraz to on zastąpi Baska.

Isco/Ozil, Khedira/Casemiro, Modric/Illarra/Alonso - Bale/Di Maria - Benzema/Morata - Ronaldo/Jese

Ogólnie podstawa taka Isco, Khedira, Modric - Bale, Benzema, Ronaldo.
simon24@vp.pl / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 10:20
Mi się podoba 4-1-4-1. Wtedy Mamy dwóch ofensywnych i kreatywnych graczy, którzy grają na Benziego lub Crisa. Tylko wtedy jest sam ALonso/Modrić na defensywnym. Jednak jak do tego dać ostrożną obronę, która nie włącza sięzbytnio do ataku na bokach Arbeloa i Coentrao(jeśli zostanie) to według mnie może być. Przy takim ustawieniu mamy wielką siłę w ataku i nawet jak by Bale nie przyszedł to wtedy w pomocy Mama Ronaldo Ozila Isco i Angela. Coś pięknego.
Madridistka / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 10:12
Alonso, Khedira, Modrić - Bale, Benzema Ronaldo -> nie jestem zwolenniczką takiego ustawienia. Oznaczałoby to marnowanie potencjału Isco i Ozila. Mamy już gwiazdę, która ciągnie zespół, to Ronaldo. Nie widzę potrzeby robienia z Walijczyka kolejnego lidera i podporządkowywania mu całej drużyny kosztem takich zawodników jak Mesut i Isco. Ta dwójka musi grać, Garetha widzę jedynie na prawym skrzydle w ustawieniu 4-2-3-1.
Contiv / zobacz profil
dodano: środa, 14 sierpnia 2013; 09:46
Trzeba grać 4-2-3-1, Real potrafi grać w tym ustawieniu. 4-1-4-1 raczej nie... Jeden środkowy pomocnik ? I 3/4 na ławke, bezsens. Reszta ustawień typu 4-3-2-1 nie przejdzie, Carlo zrezygnował z tego ustawienia i nie będzie '' męczył '' całego zespołu dla Bale'a.
Dla mnie Gareth nie jest aż tak bardzo potrzebny... Wcześniej byłem zwolennikiem tego transferu jak najbardziej, ale patrząc na gre i forme naszych... Fakt - jest świetnym piłkarzem i tak czy siak wzmocni nas bardzo, ale też sporo świetnych piłkarzy będzie na ławce...


DARMOWA REJESTRACJA
w serwisie fanów Realu Madryt.